Добавить в избранное
Закрыть
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
     Войти    Регистрация  

«ЛОТО-ЗАБАВА»: Условия выпуска и проведения государственной денежной лотереи БИНГО

„ЗАТВЕРДЖУЮ”
Президент ТОВ „М.С.Л.”
Г.О.Ложенко
2009 рокуУМОВИ ВИПУСКУ ТА ПРОВЕДЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ ГРОШОВОЇ ТИРАЖНОЇ ЛОТЕРЕЇ БІНГО «ЛОТО-ЗАБАВА»
(нова редакція)


І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Державна грошова тиражна лотерея бінго «Лото-Забава» (далі - лотерея) є лотереєю, що проводиться Товариством з обмеженою відповідальністю «М.С.Л.» (далі - МСЛ, оператор) з метою здійснення відрахувань на благодійну допомогу, включаючи підтримку розвитку фізичної культури, спорту та спорту інвалідів в Україні.
Місцезнаходження МСЛ: 01004, м. Київ, вул. Шовковична, 50-а. Код за ЄДРПОУ 30109292.

1.2. Граничний строк реалізації білетів лотереї обмежується терміном дії ліцензії МСЛ та закінчується не пізніше 31 грудня 2012 року. Граничний строк виплати призів - 23.02.2013 року. Дата початку випуску лотереї - 1 серпня 1999 року.
Розіграш лотереї проводиться щотижня, в час, що встановлює МСЛ та сповіщає в засобах масової інформації. Місце проведення розіграшу – м. Київ, пров. Радищева 1.

1.3. Білети лотереї виготовляються за зразками, що додаються до цих Умов (додаток 1).

1.4. Лотерея проводиться через електронну систему, використання якої передбачає засвідчення права гравця на участь у лотереї та виплату виграшу гравцю у випадку визнання його переможцем. Ігровим варіантом в лотереї вважається будь-яка комбінація із 25 символів, які складаються із 23 чисел від 1 до 75 (далі – ігровий діапазон) та двох символів у вигляді підков (далі - символ МСЛ), які означають, що клітини, на яких вони розташовані – пільгові, тобто символи МСЛ можуть означати будь-які числа ігрового діапазону. Термінал – електронний пристрій для реєстрації ігрових варіантів; виплати виграшів та передачі ігрової інформації до центральної системи.

1.5. В лотереї переможцями вважаються гравці, в ігрових варіантах білета яких співпали по 5 виграшних символів на одному, двох або трьох горизонтальних рядках (горизонталях), а також особи, що одержали право на виграш VII категорії, та особи, що одержали право на виграш VI-ої категорії відповідно до „Порядку розігрування грошових призів VI категорії призового фонду державної грошової тиражної лотереї бінго „Лото-Забава”, який є невід’ємною частиною цих Умов.

1.6.Реалізація білетів лотереї проводиться виключно на добровільних засадах. Учасником лотереї може бути кожний, хто придбає білет лотереї через термінал у точці розповсюдження лотерей МСЛ.

1.7.Малолітні особи до участі у лотереї допускаються і виграші їм виплачуються лише за згодою їх законних представників (опікунів, піклувальників, батьків).

1.8.Білет, на якому фіксується вся ігрова інформація лотереї, має п’ять ступенів захисту: використання спеціального термопаперу, який виключає можливість фальсифікації; мікродрук у вигляді захисної сітки; невидимі знаки, що проявляються під ультрафіолетовим промінням; фірмова вертикальна смуга з написом з обох країв білета; контрольний номер білета, за яким відбувається ідентифікація виграшності білета; перевірочний штрих-код.

1.9. До витрат на проведення лотереї відносяться витрати, зазначені у запланованому кошторисі доходів і витрат при проведенні лотереї (додаток 2).

1.10. Розрахунки між гравцями та розповсюджувачами лотереї здійснюються у грошовій формі. Час прийняття сплат участі в лотереї від гравців визначається оператором. Прийняття сплат участі в лотереї повинно припинятись у термін визначений оператором, однак не пізніше ніж за 4 години до початку проведення відповідного тиражу.

ІІІ. ПРАВИЛА ГРИ І ПОРЯДОК ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ

3.1. Білети лотереї друкуються з трьома ігровими варіантами на одному білеті. Вартість одного білета – 6 грн. Ігрові варіанти є невід’ємною частиною білету лотереї. Білети лотереї беруть участь у розіграші тиражу всіма ігровими варіантами і кожний ігровий варіант може бути виграшним.

3.2. Придбаний білет лотереї гравець зберігає до закінчення розіграшу тиражу, на який він був придбаний. Виплата виграшів розпочинається оператором на наступний день після трансляції розіграшу тиражу по телебаченню, якщо білет лотереї є виграшним.

3.3. На розіграші тиражу присутня тиражна комісія, до якої входять представник органу ліцензування або інших центральних органів виконавчої влади та представники громадськості. Персональний склад тиражної комісії, що засвідчує результати конкретного розіграшу тиражу лотереї, затверджується наказом оператора до початку проведення розіграшу тиражу.

3.4. Технічний стан обладнання, за допомогою якого здійснюватиметься розіграш тиражу лотереї, перевіряється шляхом його контрольного запуску або в інший спосіб, визначений тиражною комісією, таким чином, щоб усунути можливість впливу на справність такого обладнання та своєчасність проведення тиражу лотереї. Голова і члени тиражної комісії перевіряють комплектність тиражних кульок у футлярах, здійснюють контроль за правильністю проведення розіграшу тиражу лотереї, ведуть запис виграшних номерів кульок, які випадають з лототрону, та підтверджують результати розіграшу тиражу лотереї протоколами, які підписуються головою та членами тиражної комісії

3.5. Тиражна комісія має право втручатися у хід розіграшу тиражу лотереї у випадку порушення цих Умов.

3.6. Ігровий варіант білета лотереї складається з 25 клітин, розташованих на 5-ти горизонтальних рядках (по 5 клітин у кожному рядку). В ігровому варіанті розташовано 23 числа із ігрового діапазону , які не повторюються, та два символи МСЛ.

3.7. Набір із 23-х чисел, розташованих в ігровому варіанті білета лотереї, не повторюється ні в якому іншому ігровому варіанті білета.

3.8. Гравець одержує право на отримання Джек Поту, якщо:

 • в одному ігровому варіанті білета лотереї співпадуть всі числа у трьох горизонтальних рядках (горизонталях) із номерами, зазначеними на кульках, що випали з лототрону, без символів МСЛ; або
 • в одному білеті лотереї співпадуть всі числа у будь-яких п’яти чи більше горизонтальних рядках (горизонталях) із номерами, зазначеними на кульках, що випали з лототрону; або
 • в одному ігровому варіанті білета лотереї всі числа у трьох горизонтальних рядках (горизонталях) без символів МСЛ та в одному горизонтальному рядку будь – якого іншого одного ігрового варіанту білета співпадуть із номерами, зазначеними на кульках, що випали з лототрону.

3.9. Гравець одержує право на отримання призу першої категорії, якщо: - в одному ігровому варіанті білета лотереї співпадуть всі числа у трьох горизонтальних рядках (горизонталях) із номерами, зазначеними на кульках, що випали з лототрону. При цьому, в одній з трьох таких горизонталей розташований один символ МСЛ. або - в одному ігровому варіанті білета лотереї всі числа у трьох горизонтальних рядках (горизонталях) з одним символом МСЛ та в одному горизонтальному рядку будь – якого іншого одного ігрового варіанту білета співпадуть із номерами, зазначеними на кульках, що випали з лототрону.

3.10. Гравець одержує право на отримання призу другої категорії, якщо: - в одному ігровому варіанті білета лотереї співпадуть всі числа у трьох горизонтальних рядках (горизонталях) із номерами, зазначеними на кульках, що випали з лототрону. При цьому, в двох з трьох таких горизонталей розташовані символи МСЛ; або - в одному ігровому варіанті білета лотереї всі числа у трьох горизонтальних рядках (горизонталях) з двома символом МСЛ та в одному горизонтальному рядку будь – якого іншого одного ігрового варіанту білета співпадуть із номерами, зазначеними на кульках, що випали з лототрону.

3.11. Гравець одержує право на отримання призу третьої категорії, якщо: - в одному ігровому варіанті білета лотереї співпадуть всі числа у двох будь-яких горизонтальних рядках (горизонталях) із номерами, зазначеними на кульках, що випали з лототрону; або - в двох ігрових варіантах білета лотереї співпадуть всі числа у двох будь-яких горизонтальних рядках (горизонталях) із номерами, зазначеними на кульках, що випали з лототрону; або - співпали всі числа у двох будь-яких горизонтальних рядках (горизонталях) одного ігрового варіанта білета та в одному будь-якому горизонтальному рядку іншого ігрового варіанта, із номерами, зазначеними на кульках, що випали з лототрону; або - співпали всі числа у двох будь-яких горизонтальних рядках (горизонталях) одного ігрового варіанта білета та по одному будь-якому горизонтальному рядку у двох інших ігрових варіантах білета, із номерами, зазначеними на кульках, що випали з лототрону

3.12. Гравець одержує право на отримання призу четвертої категорії, якщо: - в одному ігровому варіанті білета лотереї співпадуть всі числа у одному будь-якому горизонтальному рядку із номерами, зазначеними на кульках, що випали з лототрону.

3.13. Гравець одержує право на отримання призу п’ятої категорії, якщо: - в двох ігрових варіантах білета лотереї співпадуть всі числа в одному будь-якому горизонтальному рядку із номерами, зазначеними на кульках, що випали з лототрону; або - в трьох ігрових варіантах білета лотереї співпадуть всі числа в одному будь-якому горизонтальному рядку із номерами, зазначеними на кульках, що випали з лототрону.

3.14. Виграш шостої категорії визначається у відповідності до „Порядку розігрування грошових призів VI-ої категорії призового фонду державної грошової тиражної лотереї бінго „Лото-Забава” (додаток 11), який додається до цих Умов (.

3.15. Виграш сьомої категорії - розіграш „Забава плюс” (по додатковому захисному номеру) визначається, коли шість, п’ять, чотири, три, дві або одна цифри співпадуть з відповідними номерами шести, п’яти, чотирьох, трьох, двох або однієї кульки, що випали з шести окремих лототронів.

3.15.1. Учасниками розігрування „Забава плюс” є всі гравці в лотерею, які придбали білет лотереї на поточний тираж лотереї вартістю 6 грн., а також замовили при придбанні білету, друк на ньому номеру(-ів) „Забава плюс”, вартістю 1 грн. за один номер „Забава плюс”. В разі, якщо гравець за власним бажанням придбав 1 або більше номерів „Забава плюс”, вартість білета лотереї разом з номером „Забава плюс” визначається за формулою 6 + 1 х N, де N – кількість придбаних номерів „Забава плюс”. Таким чином, вартість білету лотереї та 2-х номерів „Забава плюс”, що придбає гравець за власним бажанням, буде дорівнювати 6 + 1 х 2. В разі придбання 3-х номерів 6 + 1 х 3, і т.д.

3.15.2. Розіграш „Забава плюс” відбувається за шестизначним номером на 6-ти лототронах. В кожному з лототронів знаходяться по 10 кульок з нанесеними на них номерами від 0 до 9. Кожний з лототронів вмикається по черзі. Номер кульки, вилученої в першому лототроні, відповідає першій цифрі 6-ти значного номера у білеті. Номер кульки, яка випала з другого лототрону відповідає другій цифрі 6-ти значного номера у білеті. Номер кульки, яка випала з третього лототрону відповідає третій цифрі 6-ти значного номера. Номер кульки, яка випала з четвертого лототрону відповідає четвертій цифрі 6-ти значного номера. Номер кульки, яка випала з п’ятого лототрону відповідає п’ятій цифрі 6-ти значного номера. Номер кульки, яка випала з шостого лототрону відповідає шостій цифрі 6-ти значного номера.

3.15.3 Переможцями розігрування „Забава плюс” є:

 • гравці, в білетах яких співпала одна остання цифра 6-ти значного номера з номером однієї кульки, яка випала з шостого лототрону;
 • гравці, в білетах яких співпали дві останні цифри 6-ти значного номера з номерами двох кульок, які випали з п’ятого та шостого лототронів;
 • гравці, в білетах яких співпали три останні цифри 6-ти значного номера з номерами трьох кульок, які випали з четвертого, п’ятого та шостого лототронів;
 • гравці, в білетах яких співпали чотири останні цифри 6-ти значного номера з номерами чотирьох кульок, які випали з третього, четвертого, п’ятого та шостого лототронів;
 • гравці, в білетах яких співпали п’ять останніх цифр 6-ти значного номера з номерами п’яти кульок, які випали з другого, третього, четвертого, п’ятого та шостого лототронів;
 • гравці, в білетах яких співпали всі шість цифр 6-ти значного номера з номерами шести кульок, які випали з лототронів в точному порядку їх випадіння.

3.15.4. У разі, якщо за результатами розігрування „Забава плюс” відсутні виграші за шість або менше цифр 6-ти значного номера, то відповідна частина призового фонду розіграшу за додатковим номером переноситься до сьомої категорії призового фонду наступного тиражу лотереї.

3.16. Розіграш виграшних чисел з метою визначення виграшів по ігрових варіантах лотереї, проводиться з використанням лототрону (за винятком випадків зазначених в п.п.3.18, 3.19 цих Умов), в якому знаходяться 75 кульок з нанесеними на них номерами від 1 до 75.

3.17. Всі комбінації ігрових варіантів білетів лотереї знаходяться на ігровому сервері. Кульки з лототрону випадають одна за одною, утворюючи ряд виграшних чисел. Номери кульок вносяться до ігрового комп’ютера, який з’єднаний з ігровим сервером. Ігровий сервер обробляє інформацію і відбирає виграшні комбінації. Гравці слідкують за випаданням з лототрону кульок з номерами і кожний номер кульки відмічають в ігрових варіантах білета. Розіграш тиражу припиняється коли: - в одному ігровому варіанті білета співпадуть всі числа у трьох будь – яких горизонтальних рядках (горизонталях) із номерами, зазначеними на кульках, що випали з лототрону; або - в одному ігровому варіанті білета лотереї всі числа у трьох будь – яких горизонтальних рядках (горизонталях) та в одному горизонтальному рядку будь – якого іншого одного ігрового варіанту білета співпадуть із номерами, зазначеними на кульках, що випали з лототрону; або - в одному білеті лотереї співпадуть всі числа у будь-яких п’яти чи більше горизонтальних рядках (горизонталях) із номерами, зазначеними на кульках, що випали з лототрону.

3.18.У випадку виходу з ладу лототрону під час проведення розіграшу тиражу, або перед його початком, розіграш тиражу проводиться із застосуванням ігрового мішка, виготовленого з непрозорої тканини. При цьому, кульки з непрозорого ігрового мішка виймають гравці в студії. Ігровий мішок знаходиться в руках одного з ведучих лотереї, який і пропонує гравцям виймати кульки. Після виймання кульки з ігрового мішка, її номер оголошується ведучим, кулька поміщається у спеціальну касету, а її зображення транслюється по телебаченню таким чином, щоб гравці мали можливість побачити її номер без додаткових зусиль. При проведенні розіграшу тиражу із застосуванням ігрового мішка, ведучі забезпечують неможливість для гравця в студії, який виймає кульку, бачити номери кульок, що знаходяться у ігровому мішку.

3.19.У випадку виходу з ладу лототрону під час проведення розіграшу тиражу, до результатів тиражу зараховуються виключно кульки, що випали з лототрону до моменту виходу його з ладу. Всі інші кульки виймаються тиражною комісією з лототрону та поміщаються в непрозорий ігровий мішок, після чого розіграш тиражу продовжується відповідно до правил, зазначених в п.3.18.

3.20.Тиражне обладнання, а також комплекти тиражних кульок в окремих футлярах, в період між проведенням тиражів, зберігаються у спеціальному приміщенні. Щоквартально комісією, яка затверджується наказом оператора, проводиться контрольне зважування всіх тиражних кульок лотереї, після чого складається акт. Допустиме відхилення + /- 0,3г від середньої ваги кульки (3,6г –для основного розіграшу та 3,2г – для додаткових розіграшів). Допустиме відхилення +/- 0,1 мм від середнього діаметра кульки (45 мм).

IV. ПРИЗОВИЙ ФОНД ЛОТЕРЕЇ ТА ЙОГО РОЗПОДІЛ

4.1. На виплату виграшів у лотереї спрямовується 50% сумарної вартості реалізованих білетів лотереї, допущених до тиражу (утворена таким чином сума грошей визначається як призовий фонд тиражу). Допущеними до тиражу є всі білети, що були реалізовані через електронний термінал у точці розповсюдження лотерей МСЛ.

4.2. Призовий фонд лотереї розподіляється на сім призових категорій. Спочатку здійснюється формування призового фонду сьомої категорії. На формування призового фонду сьомої категорії спрямовується сума, що дорівнює 50% суми коштів, одержаних від сплат в участі у розіграші «Забава плюс».

Призовий фонд сьомої категорій розподіляється наступним чином:

 • на виграш за 6 цифрами відраховується 20 %;
 • на виграш за 5 цифрами відраховується 5 % ;
 • на виграш за 4 цифрами відраховується 5 % ;
 • на виграш за 3 цифрами відраховується 10 % ;
 • на виграш за 2 цифрами відраховується 20 % ;
 • на виграш за 1 цифру відраховується 40 %.

Кошти призового фонду лотереї, що залишились після формування призового фонду сьомої категорії, розподіляються наступним чином:

 • на Джек Пот відраховується 9 % призового фонду;
 • на виграші I-ої категорії відраховується 22,5 % призового фонду;
 • на виграші II-ої категорії відраховується 11 % призового фонду;
 • на виграші III-ої категорії відраховується 4 % призового фонду;
 • на виграші IV-ої категорії відраховується 26 % призового фонду;
 • на виграші V-ої категорії відраховується 11 % призового фонду, з яких 3% - для сплати виграшів по одній горизонталі у будь-яких двох ігрових варіантах білета, та 8% - для сплати виграшів по одній горизонталі у будь-яких трьох ігрових варіантах білета лотереї ;
 • на виграші VI-ої категорії відраховується 16,5% призового фонду.

4.3. Розмір виграшу на один виграшний ігровий варіант в I, II, III, IV, V, VII категоріях визначається розподілом частини призового фонду, який належить до кожної з цих категорій, на кількість виграшних варіантів, а виграші VI-ої категорії визначаються відповідно до „Порядку розігрування грошових призів VI-ої категорії призового фонду державної грошової тиражної лотереї бінго „Лото-Забава”.

4.4. Розмір Джек Поту та виграшу I-ої категорії визначається наказом оператора. Виграші VII-ої категорії, з метою підвищення попиту на лотерею, можуть встановлюватись у вигляді фіксованої суми, яка визначається наказом оператора.

4.5. У випадку перевищення суми відрахувань до Джек Поту над сумою Джек Поту тиражу, а також у випадку перевищення суми відрахувань до призового фонду I, VI, VII категорій над загальною сумою виграшів відповідної категорії, різниця перевищення спрямовується у резервний призовий фонд лотереї. Порядок формування та використання резервного призового фонду лотереї регламентується Положенням про формування та використання резервного призового фонду в державній грошовій лотереї “Лото-Забава”, що є невід’ємною частиною цих Умов (додаток 12).

4.6. Мінімальний виграш на ігровий варіант у лотереї гарантується в розмірі – 7 грн. Суми виграшів II-ої, III-ої, IV-ої, V-ої та VII-ої категорій відсікаються до величини кратної гривні.

V. ВИПЛАТА ВИГРАШІВ

5.1. За результатами розіграшу тиражу складається „Офіційна таблиця виграшів розіграшу тиражу державної тиражної лотереї ”Лото-Забава”, яка зберігається в електронному вигляді на центральному сервері оператора.

5.2. В офіційній таблиці виграшів в лотереї виграшні номери білетів лотереї розміщуються по відповідним категоріям виграшів.

5.3. МСЛ зобов‘язується виплачувати:

 • виграші розміром до 50 грн. – в точці розповсюдження білетів лотереї;
 • виграші розміром від 51 грн. до 3 000 грн. (включно) – в точці розповсюдження білетів лотереї (при наявності коштів) або з каси регіональних представництв МСЛ;
 • виграші розміром від 3 001 грн. до 10 000 грн. (включно) – з каси регіональних представництв МСЛ;
 • виграші розміром від 10 001 грн - центральним офісом МСЛ.

МСЛ має право виплачувати виграші більших розмірів у точках розповсюдження білетів лотереї та в регіональних представництвах МСЛ у разі, якщо таке рішення ним буде прийняте.
Якщо виграш в сумі до 10 000 грн. оформлюється та виплачується в Представництві МСЛ, строк його виплати – протягом 30 днів.
На виконання вимог законодавства у сфері боротьби (протидії) легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму обов‘язковою передумовою виплати виграшу понад 3000 грн. є пред’явлення гравцем паспорта або іншого документа, виданого уповноваженим державним органом, що містить фотокартку гравця та посвідчує його особу.
Виграші сумою більше 10 000 грн. оформлюються у центральному офісі МСЛ при пред’явленні паспорта або іншого документа, виданого уповноваженим державним органом, що містить фотокартку гравця та посвідчує його особу, та виплачуються після закінчення проведення в центральному офісі експертизи виграшного білета лотереї.
Порядок прийняття виграшного білета лотереї від гравця для проведення експертизи визначається МСЛ. Прийняття білету до оплати та оформлення виграшу відбувається на підставі заяви гравця. Гравець при передачі виграшного білета лотереї на експертизу, отримує квитанцію (додаток 13).


Сутність експертизи білета полягає у підтвердженні або спростуванні його виграшності шляхом:

 • звірки номера білета з контрольним номером, нанесеним на білет;
 • встановлення відсутності ознак підробки білета;
 • перевірки додержання гравцем граничних строків пред’явлення білета;
 • в інший спосіб, визначений МСЛ.

5.4. Втрата білета лотереї або його пошкодження, яке не дозволяє встановити відповідність білета умовам виграшності, позбавляє гравця права на отримання виграшу. Пошкодженим вважається білет, цілісність якого ушкоджена, або білет був ушкоджений хімічною або термічною дією, або білет в якому ушкоджені штрих-код, номер білету, секретний номер білету, що не дозволяє встановити виграшність білета та створює двозначність щодо виграшності.

5.5. Виграшні білети лотереї приймаються до оплати на наступний день після розіграшу тиражу. Прийняття виграшних білетів до оплати триває протягом 30 днів після трансляції розіграшу тиражу.
Виграші виплачуються після закінчення проведення експертизи виграшного білета, але в будь-якому разі:

 • не пізніше, ніж протягом трьох місяців з моменту пред’явлення білета до МСЛ по виграшах до 100 000 грн. (включно);
 • не пізніше, ніж протягом шести місяців з моменту пред’явлення білета до МСЛ по виграшах від 100 001 грн. до 500 000 грн. (включно);
 • не пізніше, ніж протягом десяти місяців з моменту пред’явлення білета до МСЛ по виграшах від 500 001 грн. до 1 000 000 грн. (включно);
 • не пізніше, ніж протягом дванадцяти місяців з моменту пред’явлення білета до МСЛ по виграшах від 1 000 001 грн. до 3 000 000 грн. (включно);
 • не пізніше, ніж протягом вісімнадцяти місяців з моменту пред’явлення білета до МСЛ по виграшах більше 3 000 000 грн.

5.6. Вимоги п. 5.3., п.5.5. не поширюються на виплату виграшів VI-ої категорії, які виплачуються у відповідності до „Порядку розігрування грошових призів VI-ої категорії призового фонду державної грошової тиражної лотереї бінго „Лото-Забава”. У випадку, якщо переможець хоче підтвердити джерело отриманих ним доходів, на його добровільний запит видається довідка за встановленою законодавством формою. Право на одержання виграшу у лотереї може вільно відчужуватись (продаватись, обмінюватись, даруватись, спадкуватись тощо) гравцем в повній сумі або частково відповідно до діючих норм цивільного законодавства України. Гравець має право обумовити виконання зобов’язань МСЛ по виплаті виграшу в межах строків, вказаних у цих Умовах на користь третьої особи. При цьому, гравець дає письмове розпорядження про перерахування суми виграшу третій особі з зазначенням її даних та банківських реквізитів рахунку. Про прийняття відповідного розпорядження гравця МСЛ видає довідку. Гравець не може відмінити надане МСЛ розпорядження про виконання зобов’язань МСЛ по виплаті виграшу на користь третьої особи, всі дії МСЛ, пов’язані з виконанням розпорядження гравця, здійснюються за рахунок суми виграшу.

5.7. Якщо білет лотереї не пред’явлено у строк, який зазначено в п.5.5 цих Умов, з поважної причини, підтвердженої документально (хвороба, відрядження, відпустка та інш.), то він може бути оформлений після закінчення терміну прийняття виграшних білетів лотереї до оплати за рішенням керівника Представництва МСЛ – для виграшів ІІІ-ої, IV-ої, V-ої категорій і керівником МСЛ або уповноваженою ним особою – для виграшів І-ої, ІІ-ої, VI, VII-ої категорій та Джек Поту.

5.8. У разі непред’явлення виграшного білета лотереї до виплати у строк, визначений цими Умовами, незапитана гравцями частина призового фонду не пізніше ніж через 6 місяців з дня закінчення такого строку, переходить до резервного призового фонду лотереї.

VI. ПРАВА, ОБОВ’ЯЗКИ ГРАВЦІВ ТА ОПЕРАТОРА ЛОТЕРЕЇ

6.1. МСЛ зобов’язується:

6.1.1.забезпечувати розповсюдження білетів лотереї при суворому дотриманні принципу добровільності;

6.1.2.надавати своєчасну інформацію гравцям стосовно дати і часу проведення тиражів;

6.1.3.надавати інформацію про результати тиражів;

6.1.4.своєчасно оплачувати виграші;

6.1.5.надавати відповіді на претензії гравців у строки, передбачені Законом України “Про звернення громадян”;

6.1.6.нести відповідальність за суворе дотримання вимог чинного Законодавства України про лотереї та даних Умов при проведенні лотереї;

6.1.7.проводити навчання співробітників МСЛ та розповсюджувачів щодо дотримання положень законодавства про лотереї, цих Умов та контролювати додержання ними вказаних нормативних актів при виконанні своїх обов’язків;

6.1.8.докладати зусиль для уникнення конфлікту інтересів працівників оператора та гравців.

6.2. Гравець зобов’язується:

6.2.1.виконувати всі встановлені даними Умовами вимоги, необхідні для участі у грі та одержання виграшів.

6.3. Гравець має право:

6.3.1.одержувати інформацію про Умови випуску та проведення цієї лотереї;

6.3.2.звертатися з претензіями на дії посадових осіб МСЛ та розповсюджувачів до адміністрації МСЛ, відповідних органів державної виконавчої влади, суду;

6.3.3.вимагати пред’явлення посвідчень у розповсюджувачів.

6.4. МСЛ має право:

6.4.1. відмовити гравцю у виплаті виграшу у випадку, якщо білет лотереї не відповідає умовам виграшності або пред’явлений гравцем з порушенням строків та порядку, передбачених цими Умовами.

VII. ПОРЯДОК РОЗГЛЯДУ ПРЕТЕНЗІЙ

7.1. Претензії гравців розглядаються МСЛ у порядку та у строки, визначені Законом України „Про звернення громадян” та іншими актами законодавства, що є чинними на момент розгляду претензії. .

VIII. СФЕРА РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ЛОТЕРЕЇ.

8.1.Лотерея розповсюджується по всій території України.

ІX. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

9.1. Відповідальність за дотриманням цих Умов при проведенні лотереї несе МСЛ відповідно до чинного законодавства України.

XІІ. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

12.1. Дата набрання чинності цими Умовами визначається наказом оператора, але не раніше дня їх долучення Міністерством фінансів України до ліцензійної справи оператора. МСЛ письмово повідомляє Міністерство фінансів України про дату набрання чинності цими Умовами із додаванням копії відповідного наказу.

Додаток 11
до Умов випуску та проведення
державної грошової тиражної лотереї
бінго «ЛОТО – ЗАБАВА»


ПОРЯДОК РОЗІГРУВАННЯ ГРОШОВИХ ПРИЗІВ VI КАТЕГОРІЇ

ПРИЗОВОГО ФОНДУ ДЕРЖАВНОЇ ГРОШОВОЇ
ТИРАЖНОЇ ЛОТОРЕЇ БІНГО “ЛОТО-ЗАБАВА”

Цей документ встановлює порядок розігрування грошових призів VI категорії державної грошової тиражної лотереї бінго “Лото-Забава”, визначення переможців, порядок та строки виплати виграшів учасникам розігрування; містить інші положення, що регулюють його предмет.
Цей документ є невід’ємною частиною Умов випуску та проведення державної грошової тиражної лотереї бінго “Лото-Забава” (надалі – Умови).

1. Загальні положення

1.1.В цьому Порядку терміни та скорочення вживаються в наступних значеннях:

 • МСЛ, оператор – товариство з обмеженою відповідальністю “М.С.Л.”.
 • Розігрування – розігрування, яке проводиться МСЛ в межах проведення державної грошової тиражної лотереї бінго “Лото-Забава” (надалі – лотерея) у відповідності до цього Порядку за рахунок коштів призового фонду виграшів VI категорії лотереї..
 • Електронна система – програмно-апаратний комплекс прийняття сплати участі в лотереї та обробки інформації.
 • Основний розіграш тиражу – розіграш виграшних чисел, який проводиться на лототроні, в якому знаходяться 75 кульок, розподілених на п’ять кольорів, з нанесеними на них номерами від 1 до 75, які не повторюються.
 • Лототрон основного розіграшу – механічний пристрій для визначення переможців першої, другої, третьої, четвертої, п’ятої категорій та виграшу Джек Поту, в якому знаходяться 75 кульок, розподілених на п’ять кольорів, з нанесеними на них номерами від 1 до 75, які не повторюються.
 • Табло – різнокольоровий механічний пристрій з 15-тю плашками, за допомогою якого визначаються грошові призи для переможців VІ - ої категорії лотереї відповідного етапу розігрування додаткових грошових призів.
 • Інтерактивний конкурс – процес визначення переможців серед гравців – власників білетів лотереї на поточний тираж, які одними серед перших зателефонували під час прямого ефіру до студії та взяли участь у розігруванні грошових призів.
 • Тиражна комісія – комісія, що засвідчує результати розіграшів тиражів лотереї відповідно Умов.

1.2. Метою проведення розігрування є розподіл між гравцями коштів, зарахованих до призового фонду VI-ої категорії лотереї, сформованого відповідно до Умов, та популяризація лотереї, з метою збільшення надходжень до Державного бюджету України.
1.3. Учасниками розіграшу можуть бути фізичні особи, які взяли участь у відповідному тиражі лотереї шляхом придбання білета лотереї. Малолітні особи можуть взяти участь у розігруванні та одержати грошові призи тільки за згодою своїх законних представників (батьків, опікунів, піклувальників).
1.4. Перелік виграшів, що розігруються за рахунок коштів VI – ої категорії призового фонду лотереї визначається наказом МСЛ. При недостатності коштів VI – ої категорії призового фонду різниця між розміром заявлених виграшів та коштами призового фонду покривається згідно Умов,
1.5. В розігруванні не мають права брати участь керівні працівники МСЛ.

2. Перший етап розігрування

2.1. Учасниками першого етапу розігрування є всі гравці, що придбали білети на поточний тираж, та протягом наступного тижня зареєструвалися будь-яким з наступних способів:
- шляхом надсилання sms-повідомлення на короткий мобільний номер 105 та отримання sms-повідомлення яке підтверджує факт реєстрації;
- шляхом дзвінка з мобільного телефону на короткий мобільний номер 105;
- шляхом дзвінка зі стаціонарного телефону на номер 0 900 305-929.
Оператор мобільного зв’язку несе відповідальність за ненадходження повідомлення, яке підтверджує факт реєстрації гравця, що надає йому право на участь у телевізійному розіграші лотереї згідно чинного законодавства. Тарифи за реєстрацію не повинні перевищувати тарифи оператора мобільного зв’язку за аналогічні послуги.
Граничні терміни реєстрації та телефонний(-ні) номер(-и), за яким(-и) гравцям необхідно здійснювати реєстрацію, оголошуються під час трансляції розіграшу лотереї. Кількість реєстрацій для кожного учасника лотереї не обмежена.
2.2. Гравець бере на себе наступні свідомі ризики:

 • ризик того, що його номер телефону не був визначений, як номер телефону переможця, під час жеребкування;
 • ризик того, що оператор не зможе здійснити з будь-яких причин з’єднання з телефонним номером, визначеним під час жеребкування;
 • ризик пошкодження квитка, що унеможливлює виплату виграшу згідно з п. 5.4. Умов.

2.3. Здійснення реєстрації є згодою гравця на оприлюднення відомостей про нього (факту участі у лотереї, прізвища, ім’я, по батькові гравця, номера телефону та суми виграшу), як відомостей про учасника/переможця лотереї.
2.4. Після закінчення терміну реєстрації учасників розіграшу, всі номери телефонів учасників фіксуються в базу операторами телефонного зв’язку, та передаються до МСЛ.
2.5. Жеребкування, шляхом якого відбувається визначення номерів телефонів 35-и учасників розіграшу наступного тиражу у студії (25-и основних та 10-и резервних), здійснюється за принципом випадковості під час проведення першого етапу розігрування згідно «Порядку розігрування грошових призів VI категорії призового фонду державної грошової тиражної лотереї бінго «Лото-Забава». Визначення переможців лотереї здійснюється за допомогою прикладного програмного забезпечення «Проведення жеребкування гравців «Лото-Забава», виключні майнові права на використання якого належить оператору та яке відповідає всім встановленим вимогам чинного законодавства.
Визначення номера телефону при проведенні жеребкування надає учаснику розіграшу, за умови наявності білета «Лото-Забава» на минулий тираж, право на участь у розіграші в студії на наступний тираж.
Прийом телефонних дзвінків для виявлення переможця розпочинається одразу після оголошення ведучим у прямому ефірі телефонних номерів за якими потрібно телефонувати.
Жеребкування проводиться у присутності комісії, створеною згідно п. 3.3. Умов. Результати жеребкування фіксуються у протоколі жеребкування (додаток 10). Результати жеребкування оприлюднюються у засобах масової інформації.
2.6. Білет, що надає гравцеві право на участь у першому етапі розігрування, може приймати участь тільки в одному тиражі.
2.7. Переможцями першого етапу розігрування є гравці - власники номерів телефонів, які були визначені під час жеребкування, згідно п. 2.5. цього Порядку та запрошені оператором для участі в розіграші в студії по телефону.
Обов’язковою передумовою набуття статусу переможця першого етапу розігрування є прибуття запрошеної особи на проведення розіграшу тиражу у студію, наявність у гравця білету на конкретний тираж, придбання гравцем білету на поточний тираж у студії, участь гравця у розіграші тиражу.
2.8. У випадку, якщо гравець, номер телефону якого був визначений під час жеребкування та був запрошений на телерозіграш, відмовився від участі у розігруванні виграшів, спізнився або не прибув на розіграш, замість нього до участі у розігруванні виграшів запрошується резервний гравець, який зафіксований у протоколі жеребкування.
2.9 Учасники першого етапу розігрування – гравці в студії, власники білета, придбаного на поточний тираж, у якому співпали п’ять виграшних цифр в одному або двох рядках одного ігрового варіанта, отримують грошовий приз у фіксованій грошовій сумі, розмір якої встановлюється наказом оператора.
2.10. Резервні гравці, які не взяли участь в розіграші одержують фіксовані грошові виграші. Передумовою отримання такого виграшу є запрошення та прибуття резервного гравця на розіграш у студію та наявність у гравця білету лотереї на конкретний тираж.
2.11. МСЛ не несе відповідальності за невідповідність названого гравцем (визначеного оператором телефонного зв’язку) телефонного номера дійсному номеру телефону гравця.

3. Другий етап розігрування

3.1. Учасниками другого етапу розігрування є:
3.1.1. п’ятеро гравців в студії, які розташовані на лінії подіуму, колір якої відповідає кольору першої виграшної кульки основного розіграшу тиражу, що випала з лототрону;
3.1.2. п’ятеро гравців, які придбали білет лотереї на поточний тираж лотереї, за умови, якщо вони першими за інших після закінчення І-го етапу розігрування зателефонували до студії за одним з телефонів, оголошених ведучим, назвали номер свого білета, свій контактний телефон, прізвище, ім’я та по батькові.
3.2. Розігрування відбувається перед проведенням основного розіграшу тиражу. В лототроні основного розіграшу тиражу знаходяться 75 кульок, які розподілені на п’ять кольорів з нанесеними на них номерами від 1 до 75, які не повторюються.
Подіум студії - приміщення, в якому відбувається трансляція телевізійної програми поточного тиражу, розподілений на 25 квадратів, кожна з п’яти вертикальних ліній якого має свій колір, що відповідає 5-ти кольорам 75 кульок лототрону основного розіграшу тиражу. На кожному з квадратів розміщується гравець в студії.
Конкретний розмір грошового призу, право на який отримує учасник ІІ-го етапу розігрування, визначається за допомогою табло з 15-ю скринями. Кожній скрині відповідає літера українського алфавіту. В середині 15-ти скиньок знаходяться конверти з плашками на яких нанесені суми грошових призів. Позначення призів розкладається в табло тиражною комісією згідно правил визначених цим Порядком. Інформація про розташування призів до закінчення тиражу не підлягає розголошенню і є комерційною таємницею оператора. Конверти з сумою грошового призу розташовані на табло довільно. Учасникам ІІ-го етапу розігрування пропонується по черзі обрати будь-яку одну літеру на табло. Кожен з десяти учасників даного етапу розігрування не має права обирати літеру на табло, вже обрану іншим учасником раніше.
3.3. Переможцями другого етапу розігрування є:
3.3.1. п’ятеро осіб, за умови, якщо вони першими зателефонували до студії, стали учасниками ІІ-го етапу розігрування та обрали літеру на табло;
3.3.2. п’ятеро гравців в студії, які стали учасниками ІІ-го етапу розігрування та обрали літеру на табло.
3.4. Переможець розігрування одержує грошовий приз, розмір якого визначається наказом МСЛ.
3.5. Якщо під час розігрування призів на табло, не буде розіграно найбільший грошовий приз, розмір якого визначається наказом МСЛ, право на цей приз набуває гравець, який під час розігрування отримав право на найменший грошовий приз.
3.6. Право на одержання переможцем грошового призу засвідчується відповідними протоколами, які підписуються головою та членами тиражної комісії та є підставою для оформлення відповідних документів на видачу призу. Для отримання призу переможець обов’язково повинен надати паспорт або інший документ, виданий державною установою, що посвідчує особу (крім осіб віком до 16 років).

4. Видача призів

4.1. Видача призів здійснюється МСЛ за усною чи письмовою заявою переможця на підставі відповідних протоколів та оформлюється видатковим касовим ордером. Для видачі грошового призу переможець обов’язково повинен надати паспорт або інший документ, виданий державною установою, що посвідчує особу.
4.2. Гравець має право обумовити виконання зобов’язань МСЛ по виплаті виграшу в межах строків, вказаних у цьому пункті, на користь третьої особи. При цьому гравець дає письмове розпорядження про перерахування суми виграшу третій особі з зазначенням її даних та банківських реквізитів рахунку. Про прийняття відповідного розпорядження гравця МСЛ видає довідку. Гравець не може відмінити надане МСЛ розпорядження про виконання зобов’язань МСЛ по виплаті виграшу на користь третьої особи, всі дії МСЛ, пов’язані з виконанням розпорядження гравця, здійснюються за рахунок суми виграшу.
Термін видачі грошових призів переможцям другого етапу розігрування не повинен перевищувати 60 календарних днів з моменту пред’явлення білету лотереї.

 

Оригинал: http://www.msl.com.ua/lot1.html

Количество показов: 24137
Рейтинг:  1.97

Возврат к спискуБольшая тема: лотерейный бизнес в Украине — чем регулируется, как делают деньги и как обманывают

Определение лотереи впервые появилось в 1994 году в Законе Украины “О налогообложении прибыли предприятий”. Под лотереей понималась “хозяйственная операция, предусматривающая продажу игроку права на участие в розыгрыше приза по случайной вероятности...

Перенос розыгрыша Лото Забава

Лотерейный оператор МСЛ сообщает о переносе розыгрыша 559-го тиража «Лото-Забава» на 5 февраля. ...

Государство подозревают в рейдерском захвате букмекерского бизнеса

Ассоциация букмекеров Украины обратилась с открытым письмом к Президенту, Премьер-Министру, а также ряду других высокопоставленных представителей исполнительной и законодательной власти, в котором требует прекратить незаконное осуществление букмекерской деятельности оператором государственных лотерей...

Чемпионаты

Турниры

Дата BUY-IN Покерный клуб
Подписка на рассылку